12 молодих людей з різних куточків нашої країни стали Амбасадорами ідей ООН в Україні

23-24 травня у Києві відбулася Школа для підготовки учасників проекту “Молодіжні амбасадори ідей ООН”. Захід відбувся за ініціативи та в межах мандату молодіжних делегатів України до Організації Об’єднаних Націй Віталія Яремчука та Марії Донець за підтримки Фонду родини Богдана Гаврилишина.

Упродовж дводенної інтенсивної програми Школи молодіжні лідери вивчали структуру та особливості функціонування ООН, дізналися про проекти UNDP Ukraine / ПРООН в Україні від радника Програми в Україні з питань демократичного врядування Маркуса Бранда, аналізували діяльність United Nations in Ukraine разом з спеціалістом зі зв’язків з громадськістю Представництва Оленою Лаба.

Учасників Школи молодіжних амбасадорів ідей ООН привітала голова Фонду родини Богдана Гаврилишина Олена Бекреньова. У своєму вітальному слові вона наголосила на тому, що саме відповідальність кожного з нас є важливою запорукою успіху тих змін, які прагнемо бачити в Україні.

Особливістю Школи було залучення молодіжних делегатів Румунії та Словаччини до ООН, що є досить унікальним досвідом співпраці. Зокрема, представник Румунії Aurelian Mohan поділився досвідом залучення молоді до ухвалення рішень в його державі. Молодіжний делегат Словаччини до ООН Dominik Porvažník зосередив увагу на Цілях сталого розвитку ООН та особливостях їх впровадженнях. Модерували ж і проводили навчання молодіжні делегати України до ООН Марія та Віталій.

Як молодіжні делегати України до ООН маємо унікальну можливість реалізувати ідею. Чому цей досвід унікальний? Насамперед тому, що ми серед 38-ми держав, молодь якої представлена на Генеральній Асамблеї ООН та має можливість бути залученою до роботи комітетів, брати участь в зустрічах різних рівнів, та найголовніше – це можливість донести наші меседжі!

По-друге, серед відносно невеликої кількості держав, де функціонує Програма, саме чи не в єдиній Україні молодіжні представники реалізовують власний проект! Обидва пункти підтримуються саме Фондом родини Богдана Гаврилишина, який лобіює інтереси молоді, – молодіжний делегат України до ООН Віталій Яремчук.

Нагадаємо, що через загальнонаціональний конкурс було відібрано 12 Молодіжних амбасадорів ідей ООН, які пройшли підготовку та впродовж найближчих тижнів будуть реалізовувати власні проекти, які базуватимуться на Цілях сталого розвитку ООН та поширювати цінності, ідеї в різних регіонах України. Молодіжний амбасадор ідей ООН – це молода людина віком від 18-ти до 27-ми років, яка вільно володіє українською та англійською мовами, навчається або вже здобула вищу освіту, має проактивну громадянську позицію (є волонтером та/чи має досвід участі в проектах) та розуміє цінність міжнародної співпраці.

Молодіжні амбасадори ідей ООН – один з найбільш мотивуючих проектів, в яких я брала участь. Дякую Марії Донець та Віталію Яремчуку, а також Фонду родини Богдана Гаврилишина за дводенний тренінг, нові знайомства та можливість долучися до втілення Цілей сталого розвитку в Україні. Далі буде!, – Олена Дейнека, молодіжна амбасадорка ідей ООН в Україні.

Вітаємо усіх молодих людей, які пройшли відбір та навчання і стали Молодіжними амбасадорами ідей ООН:

1. Надія Симоненко (Nadiia Symonenko) – м. Острог, Рівненська область;

2. Daniil Antonchik – м. Краматорськ, Донецька область;

3. Olha Afonina – м. Харків:

4. Volodymyr Tsilyuk – м. Чернівці;

5. Nadia Steblynska – м. Івано-Франківськ;

6. Андрій Троценко – м. Житомир;

7. Olesya Deyneka – м. Київ;

8. Bohdan Mazur – м. Одеса;

9. Anastasiia Malenko – м. Черкаси;

10. Ekateryna Kuzmenko – м. Ромни, Сумська область;

11. Vlad Demidovets – м. Запоріжжя;

12. Yurii Nadala – м. Львів.