Меседж Молодіжних делегатів України до ООН – 2018

Восени цього року Україну на Генеральній Асамблеї ООН в Нью-Йорку представлятимуть Марія Донець та Віталій Яремчук, які стали переможцями програми “Молодіжний делегат України до ООН-2018”.

Марія і Віталій з перших днів активно включилися реалізовувати завдання, покладені на них, як на представників української молоді на Генеральній Асамблеї. Про плани і запропоновані ними проекти будемо поступово розповідати, а поки поділимося меседжем молодіжних делегатів на цей рік.

МЕСЕДЖ МОЛОДІЖНИХ ДЕЛЕГАТІВ УКРАЇНИ ДО ООН – 2018:
“Посилення ролі молоді в прийнятті рішень на місцевому та загальнодержавному рівнях – запорука сильної держави!”

Ми запитали Марію та Віталія, що спонукало їх податися на програму та які плани, цілі вони ставлять перед собою на час мандатства.

На мою думку, проект «Молодіжний делегат України до ООН» – це своєрідна прем’єр-ліга для активістів, тому вагань чи варто витратити час для подання заявки не виникало. Два роки тому пройшов до півфіналу конкурсу «Молодіжний делегат України до ООН», що також вважаю непоганим результатом. Згодом робота над помилками і з другої спроби увійшов до складу делегатів. Одним із головних завдань впродовж мандату розглядаю можливість активізації роботи молоді та посилення її ролі при прийнятті рішень в регіонах, – Віталій Яремчук.

 

Віталій Яремчук – аспірант кафедри Європейського права та порівняльного правознавства юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. У 2017 році закінчив Чернівецький торговельно-економічний інститут КНТЕУ за спеціальністю «Економіка», спеціалізація «Міжнародна економіка».

На першому семестрі навчання в університеті Віталія було обрано головою профспілкового бюро студентів юридичного факультету. Згодом його двічі обирали головою Студентського парламенту Чернівецького університету. Віталій Яремчук був співзасновником та головою молодіжного об’єднання “Студентська рада Буковини”, яке об’єднало органи студентського самоврядування Чернівецької області.

У 2017 році Віталій був співавтором проекту в межах “Бюджету ініціатив чернівчан”, який передбачав облаштування сучасного скверу в центрі Чернівців.

Активно бере участь в міжнародних проектах, зокрема: навчальній сесії від молодіжного департаменту Ради Європи (м. Страсбург, Франція); програмі задля мобільності молоді від Erasmus+ (м. Відень, Австрія); пройшов стажування на базі юридичної фірми в межах програми «STEP» від «The European Law Students’ Association» (м. Тімішоара, Румунія); взяв участь в навчальному візиті «Study Tours to Poland» (м. Лодзь, Польща). Також Віталій є випускником програми «EU Study Days» від Представництва ЄС в Україні та літньої школи муткорту «Jessup Summer School».

Після того як поїхала на рік до США у рамках програми обміну FLEX, мріяла представляти Україну на міжнародному рівні. Адже на собі зрозуміла наскільки може бути важливим міжнародний імідж для розвитку держави та комфорту її громадян. Програма молодіжного делегатства – це як мрії, які здійснюються. Маю амбітну ціль розповісти якомога більшій кількості людей про ті величезні перемоги, які відбуваються в державі навіть у період нестабільності та війни. Сама працюю з розвитком волонтерства та багато з молоддю і бачу, що цих амбітних лідерів, які з’являються у державі, має бути почуто. Вони розуміють важливість посилення верховенства права та готові працювати надмірно заради його досягнення. Стати їх голосом на міжнародній арені – велика честь для мене! – Марія Донець.

Марія Донець – співзасновниця громадської організації Ukrainian Volunteer Service, що розвиває волонтерство заради сталих суспільних змін в країні та навчає ефективно працювати з волонтерами.

Посилює роль молоді у вирішенні соціальних проблем більше трьох років. Менеджерка волонтерських спільнот у містах України, створила та допомогла більш ніж 70-ти соціальним проектам. Працювала над молодіжними програмами центру соціальних інновацій Impact Hub Odessa, у рамках роботи в якому організовувала найбільшу на півдні України конференцію для молоді StudCamp, працювала зі спікерами масштабного для третього сектору країни Social Camp Ukraine та координувала волонтерів на Фестивалі Ідей 2017 за підтримки The Aspen Institute Kyiv. Марія також була учасницею програми обміну FLEX, у рамках якої рік навчалась в старшій школі в США. Після повернення до України була представником Одеси в Американських радах, працюючи зі спільнотою випускників програми FLEX.

У якості волонтера два роки поспіль працювала з іноземними волонтерами-викладачами англійської мови, що приїздили навчати дітей в районах Одеської області під час літніх таборів.

Була ментором програми розвитку молоді в невеликих містах Одеської області «РайON». Ментор та тренер проекту «Тренінговий центр Космос», що навчає громадські організації професійно працювати з волонтерами.

Нині отримує ступінь бакалавра в Одеському Національному Університеті ім. Мечнікова за спеціальністю міжнародні відносини.

 


Нагадаємо, до півфіналу було відібрано 14 кандидатів, серед яких у фіналі змагалися між собою 4 учасників відбору. Вони повинні були розробити і захистити власні проекти, які впродовж їхнього мандатства будуть втілені в життя.

До складу відбіркової комісії увійшли президент Фонду родини Богдана Гаврилишина Христина Батрух-Гаврилишин, директор Фонду Олена Бекреньова, заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції Микола Мовчан, молодіжні делегати України до ООН-2017 Ольга Руда та Марина Михайленко та молодіжний делегат України до ООН-2016 Кирило Безкоровайний.

“Молодіжний делегат до ООН” – це проект, спрямований на активізацію талановитої молоді у всьому світі шляхом участі молодіжних делегатів у розробці реальних документів та прийнятті рішень у системі ООН. Ініціаторки проекту – учасниці програми «Молодь змінить Україну» Вікторія Лучка та Вікторія Швидченко. Вони стали першими молодіжними делегатами від України у 2014 році.

Проект здійснюється за підтримки Фонду родини Богдана Гаврилишина у партнерстві з Міністерством молоді та спорту та Міністерством закордонних справ.