“Зараз, у 21 столітті, у самому серці Європи люди все ще чують постріли з куль.” – важливий голос української молоді в ООН!
Світ повинен знати й пам’ятати, що сталий розвиток неможливий без безпеки. Українська молодь продовжує боротися за свободу, гідність та наше майбутнє! Виступ делегатів від української молоді Наргіс Мохд та Романа Тимоцка на Генасамлеї ООН (Нью-Йорк, 02.10.19):
Роман Тимоцко, молодіжний делегат України до ООН 2019-2020
“Почесні делегати,
Побудова процвітаючого майбутнього неможлива без участі молодого покоління.
Однак, замість того, щоб вкладати свої таланти в історію успіху та сталий розвиток України, багато українських молодих людей жертвують своїми життєвими планами заради безпеки нашої країни.
Вже 6 років Україна є єдиною країною в Європі, яка бореться проти зовнішньої агресії за свою свободу, гідність та майбутнє.
Нагадаю особисту історію 19-річного Андрія Ейдера, який постраждав у російській атаці на українські судна минулого року. Тоді російський військово-морський флот захопив три українські судна з 24 моряками на борту, при цьому вони здійснювали невинний заплив з одного українського порту в інший через Керченську протоку.
Ця листівка була з ним під час його двохсот вісімдесяти шести днів у російській тюрмі. На звороті листівки – календар, за яким Андрій відлічував свої дні у в’язниці.
На щастя, Андрій припинив свій обрахунок [у календарі] три тижні тому, коли благополучно повернувся додому, зокрема, завдяки активному залученню міжнародної спільноти.
Однак його випадок нагадує, що багато українців досі перебувають у незаконному ув’язненні, а також мільйони стикаються з грубими порушеннями прав людини, вчиненими Росією на тимчасово окупованих українських територіях, а саме в Криму та частинах Донбасу.
Ті українці все ще роблять свої позначки в календарі. І від міжнародної спільноти залежить, чи буде цей календар далі вести свій рахунок. Дякую.”
Наргіс Мохд, молодіжна делегатка України до ООН 2019-2020
“Почесні делегати,
Україна може пишатися своєю молоддю. Останнім часом її участь у соціальних рухах значно зросла. Я переконана, що ми як молодь можемо відіграти вирішальну роль у побудові більш мирного світу порівняно з тим, що маємо зараз.
Сталий розвиток неможливий без досягнення миру та безпеки, без забезпечення прав людей, постраждалих від конфлікту.
Я знаю з перших вуст, що стати біженцем – наче втратити землю з-під ніг. Мій батько мав покинути Батьківщину під час режиму талібів. Переїхавши в Україну, він залишився небайдужим до проблем інших мігрантів. Він надихнув мене, показавши, як цілеспрямована людина може зробити свій внесок. Я впевнена, якщо міжнародна спільнота підтримає мігрантів та біженців, вони виявляться неймовірним людським потенціалом.
Почесні делегати, зараз, у 21 столітті, у самому серці Європи люди все ще чують постріли з куль. Російська агресія забрала тринадцять тисяч життів і залишила тридцять тисяч поранених, а також змусила покинути свої домівки близько півтора мільйона людей у тимчасово окупованому Донбасі та Криму. Усвідомлюючи цю проблему, ми не можемо залишатися байдужими. Притаманне нам почуття людяності підказує припинити насильство та підтримати тих, хто страждає.
Роль навіть однієї людини неможливо недооцінити. Якщо ми будемо пам’ятати, приймаючи маленькі та великі рішення, що кожна людина є носієм обов’язків, відповідальності, ми зробимо цей світ кращим місцем для життя.”
Виступ молодіжних делегатів України в ООН – запис, повністю відео всіх виступів тут (виступ Наргіс: 2:26:30-2:27:50, виступ Романа – 2:27:58-2:29:30).