«За першої ж нагоди хочу привезти усіх міжнародних молодіжних активістів в Україну», – розмова з українськими молодіжними делегатами до ООН

У короткому інтерв’ю з українськими молодіжними делегатами до ООН 2021/2022 Аліною Курською та Денисом Ганжою ми поговорили про привернення уваги молоді зі світу до подій в Україні, а також запитали, як змінилося їхнє життя після 24 лютого та які активності зараз втілюють.

Програма «Молодіжний делегат України до ООН» традиційно передбачає набір активностей у межах мандату – виступ делегатів/ок на Генеральній Асамблеї Організації Об’єднаних Націй у Нью-Йорку, реалізація власного проєкту впродовж року. Досвід реалізації програми в Україні визнано одним із кращих на міжнародному рівні і включено до довідника ООН щодо програми «Молодіжний делегат до ООН». У 2021/2022 році українськими молодіжними делегатами було обрано Дениса Ганжу та Аліну Курську.

Денис Ганжа

Окрім отримання делегатського мандата, у 2021 році Денис Ганжа був обраний Aмбасадором України до EDYN (Європейської демократичної мережі лідерів). З початку 2022 року він є членом Ради з молодіжних питань при Президентові України. Засновник громадської організації «Платформа Публічної дипломатії» та автор ідеї створення Молодіжного Люблінського трикутника. Також Денис є засновником та організатором низки проєктів: Diplomacy Talks, Школа Молодого Дипломата, Європа і ТИ, Моделювання Нормандської Четвірки у Берліні.

Після 24 лютого життя Дениса стало ще більш активним, усі нові ініціативи та дії спрямовані на допомогу своїй країні. «Моє рідне місто зруйноване, мої улюблені бари розтрощені. Але це не найгірше. Щотижня я дізнаюся, що хтось із моїх знайомих загинув… Найбільше, що змінила війна, це бажання жити та бажання боротися. Боротися за майбутнє своє та найближчих тобі людей. Боротися за право жити вільним», – ділиться Денис і додає, що за першої ж можливості хоче привезти в Україну молодих активістів з усього світу, аби на прикладі нашої боротьби показати, що відповідальність за увесь світ лежить не лише на плечах українців та українок, вона насправді колективна,  і сьогодні, тут і зараз, час для дій заради добра та перемоги життя: «Я чув дуже багато некоректних запитань про війну з боку молоді з інших країн. Вони не розуміють, що світ «sustainability» зруйнований. Є лише світ відповідальності тут і зараз. Немає часу для бла-бла-бла форумів. Треба діяти, щосекунди робити все, аби світло перемогло темряву».

На сьогодні Денис активно залучений у понад 5 напрямків роботи:  спілкування з міжнародними ЗМІ та участь у міжнародних заходах, комунікація з понад 10 донорами щодо підтримки молоді в Україні, допомога державним структурам із розробкою інформаційних матеріалів, залучення коштів для ЗСУ та побудова гуманітарних штабів.

«На сьогодні мій найбільший донат – це власне життя заради України», – ділиться Денис.

Аліна Курська

Більше двох років Аліна обіймала посаду координаторки міжнародних проєктів в «Ялтинській Європейській Стратегії» – організації, яка щороку ініціює форуми з обговорення глобальних та національних викликів, а також майбутнього України. У 2020 році приєдналася до команди UNIT.City.

Як і в більшості українців та українок в лютому цього року життя Аліни поділилося на «до» 24.02 та «після» 24.02: «…якби мені сказали тоді, що хтось своєю злою волею може будь-якої миті змінити моє життя назавжди…, що мою країну хтось намагатиметься захопити та знищити,  переписати її історію, стерти минуле – я б, звичайно, не повірила».

З моменту початку російської агресії Аліна Курська долучилася до роботи на інформаційному фронті з метою протидії дезінформації з боку Росії. Її профіль було розміщено на сайті https://uaverified.com (перевірені контакти в Україні), який дає змогу представникам ЗМІ отримувати інформацію лише з надійних джерел: «Спілкуючись з журналістами, я розповідала про реальну ситуацію в Україні, а також допомогу, яка є критично важливою від міжнародних партнерів».

Наразі Аліна є волонтеркою у проєкті «Релокація». Це спільний проєкт американської неурядової організації Global Empowerment Mission та фонду колишньої Першої Леді Польщі  Йоланти Кваснєвської «Взамопорозуміння без бар’єрів», мета якого – допомогти українцям, котрі вимушено переїхали через війну. Станом на початок травня більше 17 000 осіб було релоковано завдяки проєкту. Також під час Всесвітнього економічного форуму 2022 була координаторкою Russian War Crimes House у Давосі – музею, мета якого показати військові злочини Росії на території України та закликати міжнародну спільноту до дій.

У межах делегатської діяльності Аліна продовжує брати участь у заходах, присвячених ролі молоді у відновленні миру та безпеки, спілкується з представниками європейських молодіжних організацій задля збільшення залученості молоді до висвітлення подій в Україні.

«Молодим людям з усіх куточків світу я б хотіла сказати таке: війна –  це біль, смерть, горе, страх, страждання, порожнеча… Якщо комусь із вас здається, що війна у далекій країні – не ваша справа, ви помиляєтесь. Саме ви та ваші вчинки визначають майбутнє, у якому жити нам та прийдешнім поколінням», – коментує молодіжна делегатка і додає, що попри те, що Україна сьогодні відстоює свободу, справедливість та увесь демократичний світ, нам критично бракує «окреслення конкретних дій, наголосу на важливих елементах гуманітарної і військової допомоги, яку потребує наша держава».

І Аліна, І Денис поділилися, що в цей непростий час їх найбільше надихають люди з відкритими серцями, готовністю працювати, допомагати, воювати заради перемоги України, життя, цінностей, свободи у всіх її проявах. 

Для молодіжних делегатів 2021/2022 Аліни Курської та Дениса Ганжі делегатський мандат продовжиться ще на рік з метою повного виконання ними поставлених цілей у межах програми.

Програма «Молодіжний делегат України до ООН» відбувається у партнерстві з Міністерством закордонних справ України, Міністерством молоді та спорту України, а також із громадською організацією  «Razom for Ukraine».